MA0201XF821K250
Description
CAP CER 820PF 25V X5R 0201
DataSheet
MA0201XF821K250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)