600F9R1JT250XT
Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805
DataSheet
600F9R1JT250XT PDF
Type Description
Series:ATC 600F
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:9.1 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)