CHV1210N2K0101JCT
Description
CAP CER 100PF 2KV C0G/NP0 1210
DataSheet
CHV1210N2K0101JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.60mm)