RCE5C1H330J0DBH03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RCE5C1H330J0DBH03A PDF
Type Description
Series:RCE
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)