C1808C561J5GACTU
Description
CAP CER 560PF 50V NP0 1808
DataSheet
C1808C561J5GACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:560 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)