C0603C622F8JACAUTO
Description
CAP CER 6200PF 10V U2J 0603
DataSheet
C0603C622F8JACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto U2J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)