LLL216R71A224MA01L
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0508
DataSheet
LLL216R71A224MA01L PDF
Type Description
Series:LLL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0508 (1220 Metric)
Size / Dimension:0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)