C410C103M1U5TA
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U AXIAL
DataSheet
C410C103M1U5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm Z5U
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)