0805DD104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 35V X5R 0805
DataSheet
0805DD104KAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)