HC1812CG390J201
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 1812
DataSheet
HC1812CG390J201 PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)