1210D330J102KHT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1210D330J102KHT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.065" (1.65mm)