
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CBR-SMD RF C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of CBR02C829B9GAC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 68PF 1.2KV C0G/NP0 2225
CAP CER 220PF 440VAC Y5T RADIAL
CAP CER 5600PF 63V X7R 0603
CAP CER 8.2PF 6.3V NP0 0201
CAP CER 0.68UF 25V X7R 2220
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
25172 BLACK 1000 = 1000 FT