C1206F223K1RACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
DataSheet
C1206F223K1RACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X7R FO
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Open Mode
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)