C907U100JYSDAA7317
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C907U100JYSDAA7317 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)