
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm Z5U |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.022 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206C223M5UACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 630V C0G/NP0 2225
CAP CER 150PF 630V C0G/NP0 1812
CAP CER 1206 39PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.022UF 50V Z5U 1206
CAP CER 560PF 250V X7R 1808
XTAL OSC PROG XO HCSL 3.3V 50PPM
EVAL BOARD FOR NCP692MN18T2G