
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR31 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of CDR31BX822AKZRAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 270PF 630V X7R 1808
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 2220
CAP CER 8200PF 50V BX 0805
IC REG CHARGE PUMP INV 8SOIC
NETWORK SWITCH-MANAGED 16 PORT