04023A4R7JAT2A
Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402
DataSheet
04023A4R7JAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:4.7 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.56mm)