
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 39 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206X390G8HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 27PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0603
CAP CER 700PF 20KV Z5T DISK
CAP CER 1206 39PF 10V ULTRA STAB
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
OC-AT-S-FM-080F125F-126-0389
BATTERY HOLDER D 6 CELL 9V SNAP