
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 2225HC472MAT1A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 50V X7R 1206
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
CAP CER 100PF 250V 0805
CAP CER 4700PF 3KV X7R 2225
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
RES CHAS MNT 54.9 OHM 1% 20W
MICRO 9 PIN 36" RBW JACKS A174