
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 1808J0630331MDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 10V X7R 0603
CAP CER 0.18UF 200V X7R 2225
CAP CER 6800PF 500V X7R 1812
CAP CER 330PF 63V X7R 1808
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 112BGA
IC AMP CLASS AB STER 150MW 8SOIC
OM3 2 FIBER 1.6MM JACKET PATCH C