
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of CC0603JRNPO7BN101 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 4KV C0G/NP0 1825
CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.033UF 250V X7R 2225
CAP CER 100PF 16V NPO 0603
CAP CER 1200PF 250V X7R 1808
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 16SON
IC LED DRIVER RGLTR DIM 10WSON