1206J0502P70DCR
Description
CAP CER 2.7PF 50V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206J0502P70DCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.7 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)