
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 5000V (5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of HV1812Y181KXMARHV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 3.3PF 100V ULTRA ST
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
CAP CER 180PF 5KV X7R 1812
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 2220
CIR BRKR THRM MAG 12A 180 VDC
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC