
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 2220J5000561MDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 500V X7R 2220
CAP CER 3300PF 16V X5R 0201
CAP CER MLCC
CAP CER 560PF 500V X7R 2220
CAP CER 0603 47PF 16V ULTRA STAB
IC TRANSCEIVER FULL 1/1 14SOIC
1 25MM CLICK MATE 150MM DUAL END