
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X7R FO |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Open Mode |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C0805F683K5RACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 2220
CAP CER 1000PF 4KV X7R 2225
CAP CER 1206 56PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
CAP CER 0.015UF 16V X7R 1206
CAP CER 2.1PF 630V C0G/NP0 1111
IC REG LINEAR 3.2V/3.3V 8MLF