
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HVArc Guard™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 630V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of VJ1210Y333JXLAT5Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0505
CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 1808
CAP CER 0603 24PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
CAP CER 820PF 250V U2J 0805
LINE FILTER 45A CHASSIS MOUNT