
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of C1608X7R1H472M080AE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
CAP CER 1206 110PF 50V ULTRA STA
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
CAP CER 0.6PF 100V NP0 0603
CAP CER 0.012UF 1.2KV X7R 1812
CBL 3COND 22AWG SHLD