VJ0805Y681MXAAP
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0805
DataSheet
VJ0805Y681MXAAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)