
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K221K15X7RK53L2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 470PF 500V X7R 2225
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL
CAP CER 1500PF 200V X7R 1206
CAP CER 0805 91PF 10V ULTRA STAB
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5