
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GRM319R72A104KA01D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 6.2NF 16V ULTRA STA
CAP CER 0.015UF 63V X7R 2220
CAP CER 1210 68PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
HDM SMPO062F153O LM