K121M15X7RH5UL2
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
K121M15X7RH5UL2 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)