HC1812YV103M251
Description
CAP CER 0.01UF 250V Y5V 1812
DataSheet
HC1812YV103M251 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.01 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)