GRT188R60G106ME13D
Description
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
DataSheet
GRT188R60G106ME13D PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)