
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of 0603J2500331MXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1210 4.7NF 10V ULTRA STA
CAP CER 1206 4.3NF 16V ULTRA STA
CAP CER 1800PF 5KV X7R 2220
CAP CER 330PF 250V X7R 0603
IC MCU 120LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFP
AMPTRAC,C6,PCORD,N-P,BLU/BLU