
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD-SAFE™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 |
Current price of ESD65C105K4T2A-28 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1206
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
CAP CER 0.39UF 16V X7R 2225
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
CAP CER 270PF 2KV X7R 1825
CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0805
XFMR DC/DC CONV SMD