2225Y4K00271JCT
Description
CAP CER 270PF 4KV C0G/NP0 2225
DataSheet
2225Y4K00271JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)