1812J0160155JXR
Description
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1812
DataSheet
1812J0160155JXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)