
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1100 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of C420C112G2G5TA7200 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 2220
CAP CER 0.7PF 200V NP0 0402
CAP CER 0.027UF 100V C0G 1812
CAP CER 1100PF 200V C0G AXIAL
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V
12C 1.5MM2 UNSHIELDED 300 METER
RF ANT 146MHZ WHIP STR BN CONN