
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.6 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 102S42E0R6BV4E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 1.2PF 630V C0G/NP0 0805
CAP CER 0.047UF 500V X7R 1812
CAP CER 0.6PF 1KV NP0 1111
CONN SAS RCPT 29POS PRESSFIT PCB
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
CAP CER 12PF 1.5KV C0G/NP0 1812