
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of CGA5L3X7R1V225K160AE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 150V C0G/NP0 1111
CAP CER 0.56UF 25V X7R 1210
CAP CER 8200 PF 100V NP0(C0G) 12
CAP CER 2.2UF 35V X7R 1206
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805