
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HVC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C0805X7R251-473KNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1825
CAP CER 4.7PF 100V C0G 0603
CAP CER 8200PF 1KV X7R 2220
CAP CER 0.047UF 250V X7R 0805
RES ADJ 3.0 OHM 50W 10% LUGS
CONN HEADER SMD 76POS 2.54MM
IC REG BUCK ADJ/FIX 3A DL 16QFN