
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Z5U |
| Operating Temperature: | 10°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1812Z5U500-105ZNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1206
CAP CER 1206 750PF 10V ULTRA STA
CAP CER 1206 430PF 100V ULTRA ST
CAP CER 1UF 50V Z5U 1812
CONN HEADER SMD 18POS 2.54MM
VCS1625Z 5R6000 TCR0.2 1.0% S T
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH