C1206C330J5HAC7800
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 1206 33PF 50V ULTRA STAB
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C1206C330J5HAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X8R HT150C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)