
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 20 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603X200G3HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 1808
CAP CER 200PF 10V U2J 0402
CAP CER 0402 24PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0603 20PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0603 7.5PF 100V ULTRA ST
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
MOSFET N-CH 30V 15A/55A TO251A