VJ2220Y473KBLAT4X
Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 2220
DataSheet
VJ2220Y473KBLAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)