600L0R6AW200T
Description
CAP CER 0.6PF 200V NP0 0402
DataSheet
600L0R6AW200T PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.6 pF
Tolerance:±0.05pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.60mm)