
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 4V |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1005X7S0G684K050BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.5UF 35V X5R 0805
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805
CAP CER 1206 750PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0.68UF 4V X7S 0402
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805
CAP CER 10000PF 50V NP0 1210
CAP CER SMP MLC HI-REL