CCD-B14B103K501Y05D
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 500V Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CCD-B14B103K501Y05D PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C