1206Y1K50821JXR
Description
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1206
DataSheet
1206Y1K50821JXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)