
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.56 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AC0402BRNPO9BNR56 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.039UF 1.5KV X7R 2220
CAP CER 0402 360PF 10V ULTRA STA
CAP CER 3.3UF 100V X7R RAD
CAP CER 0.56PF 50V NPO 0402
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1825
HEATSINK 50.00MM X 50.00MM ALUM
TVS DIODE